Reprezentacja Polski w Rugby 15 zagrała w strojach GERA

Reprezentacja Polski była o krok od sensacji w pierwszym tegorocznym meczu w ramach REIC Trophy w rugby. Biało-czerwoni dopiero w doliczonym czasie wyjazdowego spotkania z Holandią w Amsterdamie stracili wygraną, przegrywając 6:7 (6:0).

Przed przerwą gospodarze chyba nie docenili naszej reprezentacji. Obie ekipy miały dwa rzutu karne w dogodnej pozycji do kopania na słupy. Daniel Gdula wykorzystał obie okazje. Natomiast rywale zdecydowali się te sytuacje rozegrać ręką, dążąc do przyłożeń i nie zdobyli żadnego punktu.

Po przerwie też Polska była częściej przy piłce, ale wyniku nie poprawiła. Jeszcze po punktach rywali, była szansa na odrobienie strat. Jednak nasi reprezentanci nie zdecydowali się kopać z karnego, który mieli ponad 40 metrów od słupów. Zdecydowali się zagrać ręką, ale w ostatniej akcji meczu dali się wypchnąć rywalom z piłką na aut.
Tym samym do tabeli Polska zdobyła jeden punkt. Bonus należy się jej za przegraną co najwyżej 7 punktami.